Has no content to show!
شاگردان زین الدین زیدان در این دیدار نمایش بسیار خوبی داشتند و توانستند با ارائه یک بازی تماشایی، به یک پیروزی درخشان برسند و از عنوان قهرمانی شان در این رقابت ها دفاع کنند.
این مطلب را رییس جمهور غنی، دیروز در دیدارش با شماری از مسوولان ریاست عمومی تربیت بدنی و ورزشکاران کشور بیان داشت و افزود که تصمیم گرفته است، ورزش کشور نجات داده شود و تا حل مشکلات ورزشکاران به گونه ی هفته وار، نشست ها را در این مورد، برگزار خواهد کرد. وی همچنان تصریح کرد، که ساختار کنونی نهاد های ورزشی کشور پاسخگو نیست و نیاز است، که در باره ی ساختار کمیته ی ملی المپیک و اداره ی تربیت بدنی، تجدید نظر شود. او همچنان از گرفتن آماده گی برای برگزاری از بهر انتخابات فدراسیون های ورزشی نیز خبر داد.
خبرگزاری ساندی اکسپرس مدعی شد که باشگاه بارسلونا از عملکرد آنتونیو کونته در چلسی به وجد آمده و به دنبال جذب او برای فصل آینده خواهد بود.
آرتورو ویدال، هافبک تیم ملی شیلی به انتقاد از حکم بخشش محرومیت مسی از سوی فیفا پرداخت و مدعی شد که قوانین برای او فرق می‌کند. مسی به خاطر درگیری لفظی با داور در جریان پیروزی 1-0 مقابل شیلی ، 4 جلسه از همراهی تیم ملی کشورش محروم شد و دیدار مقابل بولیوی را از دست داد تا آرژانتین 2-0 شکست بخورد. با این حال فیفا در جلسه تجدید نظر خود، رای را تغییر داد و 3 جلسه دیگر محرومیت مسی را بخشید که این موضوع به نظر ویدال بی عدالتی است. او در مصاحبه با AND Radio گفت:" این اتفاق موضوع مشکلی است. امیدوارم تمام قوانین برای همه یکسان باشند. برای آرژانتین، برای مسی و فوتبال چنین حکمی مفید است. تماشای بازی کردن مسی برای تیم ملی همیشه جذاب است زیرا او همیشه تمام تلاشش را می‌کند بنابراین برایش خیلی خوب است ولی امیدوارم که این قوانین برای همه یکسان باشند." محرومیت مشابهی برای گری مدل، هافبک شیلی نیز در نظر گرفته شده بود ولی تنها 1 جلسه از محرومیت او بخشیده شد.
بارسا هفته گذشته در تورین با نتیجه سنگین 3-0 برابر یوونتوس مغلوب شد و فردا باید با اختلاف 4 گل این تیم را شکست دهد تا به نیمه نهایی لیگ قهرمانان راه یابد. در دور قبلی بارسا توانسته بود شکست 4-0 بازی رفت در خانه پاری سن ژرمن را با پیروزی 6-1 جبران کند. اینیستا در نشست خبری امروز خود به مقایسه این دو بازی پرداخت و گفت:« از حیث نیاز بارسا به زدن گل های زیاد، این دو بازی شبیه هم هستند. باید موقعیت های کم و یا حتی هیچ موقعیتی به یوونتوس ندهیم. برای این امر باید ذهنیت بالا داشت و با این درک که می توانیم جبران کنیم وارد زمین بشویم. هرچقدر زودتر به گل برسیم بهتر است؛ ولی باید دید روند بازی چگونه پیش می رود. باید صبور بود و سختی کشید. باید از موقعیت های مان نهایت استفاده را برده و صبرمان را از دست ندهیم. نباید به یوونتوس اجازه استفاده از نقاط قوتش را بدهیم و مهم هم نیست اگر در دقایق ابتدایی به گل نرسیم.» کاپیتان بارسا ادامه داد:« یونتوس در این فصل در لیگ قهرمانان دو یا سه گل بیشتر نخورده و این نشان می دهد که قدرت دفاعی آنها بالاست؛ ولی قدرت، کیفیت و بازیکنانی داریم که می توانند سد دفاعی یووه را شکسته و شکست بازی رفت را جبران کنند. ما برای یوونتوس حداکثر احترام را قائل هستیم ولی معتقدم توانایی زدن گل های زیاد به یوونتوس را داریم؛ هرچند این را باید در زمین بازی نشان دهیم. اطمینان دارم که یوونتوس از خطرناک بودن ما آگاه است.» آینده:« الان زمان مناسبی برای صحبت در مورد تمدید قرارداد نیست. آرزوی من تمام کردن فوتبالم در بارسلونا است ولی در پایان فصل باید بنشینیم و با سنجش اوضاع، بهترین تصمیم را بگیریم.»
رئال که بازی رفت یک چهارم نهایی را در مونیخ با نتیجه 1-2 از بایرن برده، امشب حتی با شکست 1-0 نیز راهی نیمه نهایی خواهد شد. اگر این اتفاق بیفتد، رئال با 7 صعود متوالی به نیمه نهایی چمپیونزلیگ، رکورد بارسا را خواهد شکست. بارسا بین سال های 2008 تا 2013، شش بار متوالی به نیمه نهایی رسیده بود. رئال فصل گذشته با این رکورد برابری کرد. شانس صعود رئال با توجه به آمار و ارقام 93 درصد است. در تمام رقابت های اروپایی، 364 بازی رفت با برتری 1-2 در زمین حریف به پایان رسیده و تنها 25 بار میزبان شکست خورده بازی رفت توانسته در بازی برگشت جبران کند. در لیگ قهرمانان این اتفاق در 5 بازی از 72 بازی رخ داده است.

Khurshid News Pr